Oca 2, 2015
658 Views
0 0

Anadolu Ajansı Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı.

Written by

Haber kategorisinde Filistin’den Ali Hasan’ın “Kardeşe Elveda” başlıklı fotoğraf birinci olurken, yaşam kategorisinde ise Özkan Bilgin’in “Altın Sarısı Yolculuk” isimli fotoğrafı birinci oldu.

Anadolu Ajansı Fotoğraf Yarışmasında 35 bin oy kullanıldı

AA’nın, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarından, haber ve yaşam kategorilerinde, toplam 22 kareye yer verdiği yarışmasında, 35 bin oy kullanıldı.

Oylama bir ay boyunca devam etti

Aralık ayı boyunca devam eden oylamada, haber kategorisinde Filistin’den Ali Hasan’ın çektiği “Kardeşe Elveda” başlıklı fotoğraf birinci olurken, yaşam kategorisinde ise Özkan Bilgin’in “Altın Sarısı Yolculuk” isimli fotoğrafı birinci oldu.

Haber kategorisinde birinci “Kardeşe elveda”

Filistinli 9 yaşındaki Ansam’ın, Cebaliye Mülteci Kampı’ndaki evinin bahçesinde bayram sabahı oynarken, bir İsrail tankından ateşlenen top mermisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden küçük kardeşi Sameh Junaid’in cenazesine son bakışı yer alıyor.

Yaşam kategorisinin birincisi  “ALTIN SARISI YOLCULUK”

Yaşam kategorisinde ise birinci olan Özkan Bilgin’in “Altın Sarısı Yolculuk” başlıklı fotoğrafta, Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Kıyıdüzü köyünde koyunların yaylaya yolculuğu görülüyor.
İşte birinci seçilen fotoğraflar:

“Altın Sarısı Yolculuk”

altin-sarisi-yolculuk

 

“Kardeşe elveda”

kardese elveda

 

Bir önceki yazımız olan Arbella Makarna 4. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı başlıklı makalemizde Arbella Makarna fotograf yarışması hakkında bilgiler verilmektedir.

Article Categories:
Etkinlikler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Sayfamızı Beğenin
Aşağıdaki butonları tıklarak sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.