Eki 7, 2013
1835 Views
0 0

Bursa Suuçtu Şelalesi

Yazan

 

Suuçtu şelalesine gidebilmek için Bursa- İzmir karayolunun 82. kilometresinde  Mustafakemalpaşa tabelasından sağa giriyoruz,  ana caddenin sonuna doğru köprüyü geçmeden sağa doğru dönüyoruz sonrasında zaten yeni yapılan Suuçtu şelalesi tabelalarını göreceksinizdir.

 

Suuctu3
Navigasyon veya Harita kullanacaklar için Koordinatlar (Enlem ve Boylam):   39°54’3″N   28°23’5″E ,


Kemalpaşadan sonra 17km, Kayabaşı  ve Muradiyesarnıç adında iki köyün içerisinden geçerek yemyeşil manzaralı yolda devam edeceksiniz yolda bile durup çekim yapabilirsiniz,  yol asfalt ve rahat sadece bazı bölümler dar ama sağınıza solunuza  güzelliklere bakınırken Suuçtu şelalesi dibine kadar geleceksiniz diğer şelalerdeki gibi yürüyüş yok gittiğim en zahmetsiz şelaleydi diyebilirim.

Suuctu4

Etraf çoğu şelaledeki gibi piknik alanı olarak kullanılıyor bir çok masa mevcut ayrıca temiz havadan mıdır bilmem burada insan çok cabuk acıkıyor mutlaka yiyecek bir şeylerle gelin yakınlarda Lokanta vb yerler yok gelenlerde mangalcı olduğu için açlığınız katlanıyor : (

Suuctu1

Şelale nin önüne geçmeden hemen soldaki küçük şelaleri çekmenizde yada pozlamanızda fayda var daha sonra büyük şelaleyi çektikten sonra akarsuyu takip ederek aşağı doğru inebilirsiniz aşağılara doğru bir çok küçük şelaleler yansımalar ve yeşillikler sizi bekliyor olacak bu arada Makro severler içinde bir çok seçenek var doğasına bayılacaksınız.

Suuctu2

Yazın su en fazla fotoğraflarda gördüğünüz kadar azalıyor, ilkbahar en iyi mevsim kış aylarında su çok yoğun ve rüzgardan dolayı savrulan sular su altında kalarak çekim yapmanız zorlaşturuyor.

Tripod, Telezoom ve geniş açı lenslerinizi ve yazda olsa üzerinize kalın bir şeyler mutlaka alın sabah en geç 11 veya güneş batmadan 2-3 saat önce çekime gidin çünkü öğleleyin güneş tam tepeden çekim yapmanızı engelliyor .

 

Bir önceki Marmaris'in en güzel koylarından Selimiye başlıklı makalemizde marmaris, marmarisselimiye ve muğla hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı Kategorileri
Foto-Gezi

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir