Eki 10, 2013
1421 Views
0 0

En iyi Türkçe ücretsiz resim düzenleme programları

Yazan

 

İnternet üzerinde ücretsiz birçok resim düzenleme programı mevcut, bunların arasından en çok kullanılan ve en kullanışlı olanlarını seçtik kısa açıklamasını ve indirme linki ile birlikte yazımızda bulabilirsiniz.

gimpGIMP (GNU Image Manipulation Program) Türkçe ve ücretsiz olarak dağıtılan açık kaynak kodlu olarak geliştirilen  profesyonel resim düzenleme programlarına denk güçlü bir yazılım. Fotoğraflarınızı ve resimleri düzenleyebileceğiniz, imaj kompozisyonları ve imaj yazarlığı yapabileceğiniz bu program başka hiçbir ücretsiz resim editöründe bulamayacağınız birçok seçenek ve özelliğe sahip.


paintPaint.NET Açık kaynak olarak geliştirilen bu ücretsiz türkçe program içerisinde birden fazla “Layer” üzerinde çalışma, limitsiz “Undo (Geri Al)” seçeneği, özel efektler uygulama gibi birçok zengin özellik bulunduruyor. MS Paint ile benzer bir arayüze sahip olan Paint.NET kullanılabilecek en basit ve en iyi editörlerden biri olarak göze çarpıyor. Popüler resim formatları JPEG, PNG, TIFF vb. formatlarını desteklemektedir.

 

photoscapePhotoscape fotoğraflarınızı görüntüler, slideshow olarak izleyebilmenizi sağlar.Aynı zamanda resimlerinizi yeniden boyutlandırma, ışık ve renklerini düzeltme, beyazlığını dengeleme, arka ışık düzeltme, konuşma pencereleri ve balonlar ekleyebilme, yazı ekleme, kesme, filtre uygulama, kırmızı göz düzeltme vb. editör işlerini, animasyonlu gif oluşturma, ekran görüntüsü yakalama ve kaydetme, ekrandan bir renk tonunu alma gibi işlemlerinide yapabilirsiniz.

 

picasa_logoPicasa programı ile fotoğraflarınızı bulmak, düzenlemek, paylaşmak kısaca fotoğraf albümünüzü oluşturmak çok kolay. Bilgisayarınızdaki tüm fotoğrafları bu program ile taratıp bulabilir, bulduğunuz bu fotoğraflara istediğiniz efektleri verebilir, düzenlemeler yapabilir bu fotoğrafları anında istediğiniz insanlar ile kısa yoldan paylaşabilirsiniz.

Bir önceki Nokia Lumia 1020 satışa çıktı başlıklı makalemizde 41 megepiksel, 41 mp ve akıllı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı Kategorileri
Teknoloji

yorumlar En iyi Türkçe ücretsiz resim düzenleme programları

  • Merhabalar google de gezinirken yazınız gözüme çarptı çok beğendim deşekkürler.

    Sesli Chat 10 Ekim 2013 20:27 Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir