Ağu 23, 2014
1909 Views
0 0

Evcil Hayvan Fotoğrafı Çekmek

Yazan

Sevgili hayvan severler daha iyi evcil hayvan fotoğrafı çekmek için öncelikle sabırlı olun fotoğraf çekme işleminizi kısa tutun, sesiniz sakin olsun.

 

Köpek, kedi, hatta kertenkele severler, hayvanların fotoğraflarla yakalayabileceğiniz kendilerine özgü bir karaktere sahip olduklarını bilir.
Sabırlı olun Fotoğraf çekme işleminiz kısa, sesiniz sakin olsun. Onlar için yeni bir etkinlik olan fotoğraf çekme işine dikkatlerini çekmek yerine, doğal hallerinde fotoğraflarını çekin.

evcil-hayvan-fotografi-cekmek

Dikkat çekmek için ek aksesuarlar kullanın Ev hayvanınız poz vermeye istekli değilse, dikkatini çekmek için çiçek, oyuncak hatta bir parça yiyecek kullanın.

Fotoğrafları göz seviyesinden çekin Göz göze temas insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da bir bağ oluşturur. Bu durumda, sıcak ve samimi fotoğraflar çekebilmek için hayvanınızın seviyesine eğilin.

Yaklaşın Vizörünüzü çekeceğiniz objeyle doldurun; çok daha etkileyici fotoğraflar oluşturun. Önemli olanı vurgulayıp kalanı dışlamak için yaklaşın ya da fotoğraf makinenizin zoom’unu kullanın. Fotoğraf makinenizin en yakın odak mesafesini öğrenmek için kullanım kılavuzuna bakın.

Hayvanı hareket halinde fotoğraflayın Hayvanlar koşup oynamaya bayılır, bu sevinçlerini göstermek için onları hareket halinde fotoğraflayın. Hareketli kareler çekebilmek için yüksek enstantaneler kullanın.
Hareketin hangi noktada gerçekleşeceğini planlayarak o noktaya odaklanın.
Çok sayıda fotoğraf çekin En doğru anı yakalayabilme şansınızı artırmak için çok sayıda fotoğraf çekin. Profesyoneller bile çok sayıda fotoğraf çeker ve o tek kareyi yakalayabilmek için en iyi seçim seri moddur.

Bir önceki yazımız olan Enstantane Nedir ? Enstantane Öncelikli mod Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı Kategorileri
Fotoğraf Teknikleri

yorumlar Evcil Hayvan Fotoğrafı Çekmek

  • ben şimdi bi fotoğraf çekmeye başlıyorum hemen çok heveslendim 🙂

    petlebi 15 Eylül 2014 15:38 Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir