May 19, 2014
56241 Views
1 0

İnstagram a Kırpmadan Fotoğraf Yüklemek

Yazan

Bir zamanlar instagram fotoğraflarımızı otomatik olarak kırparak sadece kare olarak yüklememize izin veriyordu. 2017 yılından beri bu durum değişti.

İnstagrama tam boyut fotoğraf yükleme

Bu makalemizi yazdığımız günlerde instagram sadece kare olarak fotoğraf eklemeyi kabul ediyordu fakat  2017 yılından beri istediğiniz boyutlarda fotoğraf eklemek mümkün fakat yinede fotoğraflarınızı alışık olduğunuz şekilde kare veya farklı bir boyutta kullanmak istiyorsanız aşağıda anlattığımız squaready uygulamasını kullanabilirsiniz.

İnstagram dikdörtgen fotoğraf yada instagrama tam boy fotoğraf yükleme yapmak yeni sistemde oldukça basit

ilk adım fotoğrafımızı seçiyoruz yada çekiyoruz. Fotoğrafımız otomatik olarak aşağıdaki gibi kare şeklinde gelecektir.

İnstagram a Kırpmadan Fotoğraf Yüklemek

Seçimi yaptıktan sonra aşağıda kırmızı ok ile işaretli seçeneğe dokunuyoruz.

 

İnstagram a Kırpmadan Fotoğraf Yüklemek

Böylece yukarıdaki fotoğraftada gördüğünüz gibi fotoğrafımız orjinal boyutlarına geliyor, ( dik fotoğraflarımızda yine orjinal boyutlarında kesilmeden görünecektir.) tekrar aynı yere dokunursanız bu defa kare formatına dönecektir. Bu adımdan sonra filtrelerinizi seçerek yüklemeyi tamamlayabilirsiniz.

İnstagram hikaye fotoğraf boyutu ayarlama yapabilmek için En İyi İnstagram Hikaye Boyutu Ayarlarma Uygulaması yazımızı okuyabilirsiniz.

İnstagram a kırpmadan fotoğraf yüklemek mümkünmü?

İnstagram günümüzün en hızlı yayılan sosyal ağ uygulamalarından ülkemizde de oldukça yaygın olarak bazı kullanıcılar tarafından ayak, oje, selfie vb bazı kullanıcılar tarafından ise bir iş veya tutku şeklide kullanılan instagram sosyal hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiş bulunuyor.

İnstagram fotoğraf boyutu küçültme

İnstagram da fotoğraf yüklerken boyutu küçültmek ve fotoğrafı kesmek zorunda kalmak bazen oldukça sinir bozucu olabiliyor. Fotoğrafı çekerken komposizyonunuzu vizörden bakarak yaparsınız instagrama atarken sağından solun epey bir miktar kesmek bazen fotoğrafların tamamen anlamlarını kaybetmesine neden olabiliyor. Squaready iphone uygulaması ve Square Android uygulaması ile bu zorunluluktan kurtulmak mümkün.

squaready

squaready

İphone telefonlarınızda App store üzerinden ücretsiz indireceğiniz kullanımı gayet kolay olan bu uygulama ile instagram fotoğraf küçültme yapabilir yada istediğiniz ölçülerde boyutlandırabilir efektler ve filtreler ekleyebilirsiniz.

İphone Telefonlar için App Store Linki

 

SquareDroid

SquareDroid

Android telefonlarınızda Google Play üzerinde ücretsiz olarak indirilebilen Square uygulaması ile instagrama fotoğraflarınızı istediğiniz boyularlarda birkaç dokunuş ile yükleyebilirsiniz.

Android telefonlar içi indirme linki

Bir önceki İnstagram da kullanılan en popüler taglar başlıklı makalemizde instagram, instagram en çok beğeni alan taglar ve instagram popüler olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 1 Puan: 2]
Yazı Kategorileri
instagram

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir