May 19, 2014
52698 Views
0 0

İnstagram a Kırpmadan Fotoğraf Yüklemek

Yazan

  Fotoğraf makinaları ile çekilen fotoğraflar genelde 4:3 ya da 16:9 formatında çekiliyor. Fakat instagram da fotoğraflar sadece kare olarak yüklenebiliyor, peki instagram a kırpmadan fotoğraf yüklemek mümkünmü?

 

İnstagram günümüzün en hızlı yayılan sosyal ağ uygulamalarından ülkemizde de oldukça yaygın olarak bazı kullanıcılar tarafından ayak, oje, selfie vb bazı kullanıcılar tarafından ise bir iş veya tutku şeklide kullanılan instagram sosyal hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiş bulunuyor.

İnstagram da fotoğraf yüklerken boyutu küçültmek ve fotoğrafı kesmek zorunda kalmak bazen oldukça sinir bozucu olabiliyor. Fotoğrafı çekerken komposizyonunuzu vizörden bakarak yaparsınız instagrama atarken sağından solun epey bir miktar kesmek bazen fotoğrafların tamamen anlamlarını kaybetmesine neden olabiliyor. Squaready iphone uygulaması ve Square Android uygulaması ile bu zorunluluktan kurtulmak mümkün.

squaready

squaready

İphone telefonlarınızda App store üzerinden ücretsiz indireceğiniz kullanımı gayet kolay olan bu uygulama ile fotoğraflarınızı kesmeden orjinal boyutunda instagrama ekleyebilirsiniz.

İphone Telefonlar için App Store Linki

 

SquareDroid

SquareDroid

Android telefonlarınızda Google Play üzerinde ücretsiz olarak indirilebilen Square uygulaması ile instagram fotoğraf yükleme sorunu birkaç dokunuş ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Android telefonlar içi indirme linki

 

 

Bir önceki İnstagram da kullanılan en popüler taglar başlıklı makalemizde instagram, instagram en çok beğeni alan taglar ve instagram popüler olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 1 Puan: 2]
Yazı Kategorileri
instagram

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir