Ağu 7, 2014
1698 Views
0 0

Loş Işıkta Fotoğraf Çekmek

Yazan

   Loş ışıkta fotoğraf çekmek bir çok insana zor gelebilir. Fakat bu zor görünen durum aynı zamanda enteresan fotoğraflar çekmek için büyük bir fırsattır.

loş ışıkta fotoğraf çekmek

Fotoğraf makinenizi kıpırdatmadan tutmak için özel çaba harcayın. Fotoğrafın bulanık olmaması için makinenizi bir trabzan, sandalye arkası, veya masa üzerine koyarak ya da bir sütün veya ağaca yaslayarak hareket etmesini engelleyin. Bu, makinenin hareket etmesini dolayısıyla fotoğrafın bulanık çıkmasını engeller.

   Küçük veya büyük boy bir üçayak da kullanabilirsiniz. Hareketin yavaşlamasını bekleyin Obje hareket halindeyse, fotoğraf çekmeden önce yavaşlamasını veya durmasını bekleyin.

Flaşınızı kapatın Dışarıda loş ışık altındayken daha etkin bir ışıklandırma istiyorsanız ve nesneniz flaş etki mesafesi içinde değilse (3 metreden daha uzak), flaşınızı kapatıp fotoğrafı varolan ışıkta çekin. Fotoğraf makinenizin hareket ettirilmemesine azami özen gösterin ya da üçayak kullanın

Loş ışıkta fotoğraf çekmek için :Flaş etki mesafesi içinde kalın Dijital fotoğraf makinelerinin tipik flaş mesafesi 1,8 – 3 metre arasındadır.

Flaş mesafesinin dışında kalan nesneler ya çok karanlık ya da çok aydınlık çıkar. Makinenizin kullanım kılavuzunu inceleyin ve fotoğrafını çekeceğiniz objenin flaş mesafesinde olduğundan emin olun. Deklanşöre yumuşak bir şekilde basın Bulanık fotoğraflardan kaçınmak için deklanşöre sert basıp makineyi sallamayın. Deklanşöre yavaş ve yumuşak bir şekilde basın; böylece fotoğraflarınız net çıksın.

Loş ışıkta fotoğraf çekmek ;

Loş ışıklı saatler: ters ışık, uzun pozlama, ışık boyama ve Günbatımı ve doğumu çekimleri için en uygun saatlerdir.

Bir önceki yazımız olan Enstantane Nedir ? Enstantane Öncelikli mod Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı Kategorileri
Fotoğraf Teknikleri

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir