Kas 16, 2013
4483 Views
0 0

Muğla Akyaka Cennetten bir köşe

Yazan

Muğlanın Ula ilçesine bağlı Akyaka da yeşil ile mavi adeta iç içe, Azmak nehrinin tatlı sularına girip balıklarından tadabilir yada sapsarı kumlu plajında denizin tadını çıkarabilir hatta doğa sporlarını deneyebilirsiniz.

 

Akyaka-Mugla_1033

Dilerseniz sahilde denizin keyfini dilerseniz Türkiye nin sayılı Kiteboard alanlarından birinin dünyanın her yanında gelen meraklılarıyla keyfini çıkarın. Sahilden Kiteboard cıları fotoğrafla makta gerçekten çok zevkli

Kiteboard: Paraşüt ve ayağa takılan bord ile yapılan Rüzgar ve su sporu

Akyaka-Mugla_1056

Azmak Nehrinde çıkış noktasına kadar (Dalyan benzeri) Piyade denilen teknelerle turlara çıkabilir yine Azmak tan tutulmuş balıklardan tadabilir, dilerseniz buz gibi sularında yüzebilirsiniz.

Akyaka-Mugla_1069

Azmağın denize karıştığı noktada suyun rengi ve ısısı hatta tadı bile birden değişiyor gerçekten görülmesi lazım, bir tarafında serin nehir suyu diğer tarafta sıcak deniz suyunu hissediyorsunuz.

Akyaka-Mugla_1181

Türkiye’de 1989 yılında ilk “Çevre koruma alanı” ilan edilen bölgelerden biri olan Akyaka da eski tarihi evler olduğu gibi korunmuş, sokaklarda gezerken Akyaka tarzı iki katlı, Muğla bacalı evlerden ve bahçelerinden gözlerinizi alamıyorsunuz. Akyaka ya Marmaris dönüşünde ilk yolundan girerseniz sizi harika bir ağaçlı yol karşılayacak bu yolu da görmenizi tavsiye ederim.Akyaka-Mugla_1114

Denizi temiz Şezlong vb hizmetler mevcut sahili kum ve acemi yüzücüler için hemen derinleşmemesi çok güzel


http://akyakam.com/

http://www.akyaka.bel.tr/

Bir önceki Bursa Suuçtu Şelalesi başlıklı makalemizde suuçtu şelalesi, suuçtu şelalesi nasıl gidilir ve suuçtuşelalesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı etikeletleri
· ·
Yazı Kategorileri
Foto-Gezi

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir