May 1, 2014
816 Views
0 0

Nikon 18-300mm DX Yeni Süper Zoom Lens

Yazan

  Nikon 18-300mm DX format yeni  süper zoom lens ile yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Yeni lens hem geniş açı hemde zoom özelliklerini bir arada sunuyor.

Nikon  AF – S DX NIKKOR 18 – 300mm f/3.5-6.3G ED VR , süper – telefoto ve geniş açı ve son derece kompakt yapı ile güçlü 16.7x zoom lensini tanıttı.

New-Nikon-18-300mm-DX

Nikon 18-300mm

Lens akla gelebilecek her türlü çekim durumunu kapsıyor ve Çantanızda sizi yormadan taşıyabileceğiniz aynı zaman diğer tüm lenslerin işini yapabilecek tek bir lens imkanı sunuyor. Çok daha kompakt bir gövdede AF – S DX NIKKOR 18 – 300mm f/3.5-5.6G ED VR özelliklerine aynı zamanda ulaşma imkanı sunan bu yeni NIKKOR lens farklı bakış açıları yakalayan hafif bir seçenek arayan fotoğraf meraklıları için ideal bir lens, Gerçekten çok yönlü bir ‘ all-in – one ‘ lens , mercek tasarımı var Nikon’un yeni lensinde görüntü kalitesinde bozma olmadan kompakt yapı sağlanmış.

ED cam ve asferik lens elemanları ile keskin, yüksek kontrastlı görüntüler sunabiliyor  ve Nikon’un Titreşim Azaltma sistemi sayesinde halen daha net sağlar görüntü ve video yakalama aralığı yakalanabiliyor. Nikon 18-300mm ile Elde yapılan Telefoto çekimlerinde bile çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Seyahat fotoğrafçılarının yanı sıra amatör spor veya vahşi yaşam fotoğrafçılığı için mükemmel bir seçim olacak gibi görünüyor.

Nikon İngiltere Ürün Müdürü Thuan Bui açıklamasında :

“NIKKOR”  belirli konuları ve durumları yakalamak için farklı fiyatlarda ve boyutlarda mükemmel geniş bir yelpaze lens seçeneklerine sahip , ancak bu tür  çok yönlü ve boyutlu lensler ağır ve maliyeti çok yüksek oluyordu, fakat yeni NIKKOR 18 – 300mm hafif ve taşınabilir hem de tüm seçenekler bir arada ve fotoğrafçılar için uygun fiyatlı bir seçenek .

Pürüzsüz ve istikrarlı

Nikon’un Titreşim Azaltma sistemi ile donatılmış , bu süper – zoom , düşük ışıkta bir geniş açı grup veya portre ya da uzaktaki nesneleri yakalamak için yakınlaştırma ihtiyaçlarını karşılar fakat buna rağmen bulanık olmayan görüntüler sunar. Daha istikrarlı bir el çekimi sağlamak için tasarlanmış yeniden tasarlanmıştır. , Nikon’un VR teknolojisi kamera sarsıntısından neden olabilir görüntü bulanıklıkları olmadan , yavaş deklanşör hızlarında bile çekim yapmanızı sağlar. Optik VR sistemi de özellikle300 mm zoom aralığınındaha uzun odak uzunluklarında , daha doğru otofokus edinimi ve çerçeveleme sağlayan vizör görüntüyü dengeler. Buna ek olarak , Nikon’un kompakt Silent Wave Motor ( KAY ) teknolojisi , sezgisel manuel geçersiz genişletilmiş zum aralığında , hızlı, doğru ve sessiz AF işlemi sunuyor .

Güçlü optik performans

Yüksek çözünürlüklü DX – format D – SLR , 18 – 300mm VR lens 12 grup içinde 16 eleman özellikleri yeni NIKKOR u optik tasarım çarpıcı sonuçlar çizmek için hazırlanmış . Üç ED cam ve üç asferik lens elemanları etkili süper zoom lens ile oluşabilir aberasyonlarınriskini yönetmek için kullanılır : ( ED ) cam element , hattageniş diyafram ayarlarında , renk sapmalarını minimize eder. Nikon’un ekstra düşük dağılımlı ve asferik lens elemanları neredeyse sapmaları ortadan kaldırır.

Tahmini Avrupa Satış Fiyatı : 629,99 £ / € 749,00

Bir önceki Doğa ve Fotoğraf Tutkunlarına Nikon Coolpix AW120 başlıklı makalemizde compact-fotoğraf-makinasi, nikon ve nikon coolpix aw100 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı Kategorileri
Teknoloji

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir