Mar 3, 2014
532 Views
0 0

Doğa ve Fotoğraf Tutkunlarına Nikon Coolpix AW120

Yazan

Nikon dan Doğa ve Fotoğraf severlere özel ürün. Sizinle birlikte zirvelere tırmanıp derinlere dalabilecek bir fotoğraf makinesi arıyorsanız 16 megapiksel çözünürlüklü Nikon COOLPIX AW120, tam size göre demektir.

nikon coolpix aw120

nikon coolpix aw120

Nikon Coolpix AW120 Her türlü maceracı yaşam tarzına ayak uyduracak kadar sağlam ve aktif yaşam tarzınızı iyileştirecek araçlarla dolu bir Fotoğraf makinesi.


18 metreye kadar suya,
2 metreye kadar düşmeye
-10°C’ye kadar donmaya dayanıklı
Seyahat rotalarını izlemek için çok kullanışlı olan yerleşik GPS, GLONASS, dünya haritaları
ve bir pusula sayesinde keşif görevlerinizin tam konumunu belirleyebilirsiniz.
Dahili Wi-Fi¹ ile akıllı cihazınızı¹ kullanarak yaşadığınız maceraları daha bitmeden paylaşabilirsiniz.
Full HD filmler çekebilirsiniz. 5x optik zoom özelliğine sahip ultra geniş 24 mm f/2,8 objektif, karada veya su altında en karanlık manzaralarda bile optimum parlaklık elde etmenizi sağlar.

nikon coolpix aw120

Full HD filmler:

Bazı maceraların hareket halinde çekilmesi gerekir. Optik zoom ve otomatik netleme özelliklerini kullanarak 1080/60i çözünürlükte videolar çekin. 15 ila 240 fps arasında değişen hızlarla ağır veya hızlı çekim yapın.

5 eksenli Karma VR:

Aktif olduğunuz sırada fotoğraf makinenizin sarsılmaması, özellikle de titreşimsiz bir film istiyorsanız, çok önemlidir. Objektif Kaydırma ve Elektronik titreşim azaltma özellikleri bir araya gelerek makine sarsıntısını son derece verimli bir biçimde engeller ve her seferinde net görüntüler elde etmenizi sağlar.

10x Dynamic Fine Zoom:

5x optik zoom’lu objektif, çözünürlük kaybı yaşamadan 10x Dynamic Fine Zoom²’a çıkabilir ve yaratıcı görüntü kesme işlemleri için ideal olan inanılmaz ayrıntılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Dünya Haritası Ekranı:

Nikon Coolpix AW120 ile Dahili dünya haritalarına kolayca erişilebilir ve fotoğraf makinesi sallanarak genişletişmiş görünümler açılabilir. Rotanızı izleyebilir veya 30’a kadar çekim konumunu günlüğünüze girebilirsiniz.

Yükseklik ölçer ve Hızlı Görüntüleme:

İrtifa, derinlik, atmosfer basıncı ve su basıncı ölçümlerinin tamamı ekranda görüntülenebilir veya resimlerinize dahil edilebilir. Hızlı Görüntüleme sayesinde boylam/enlem, irtifa/su derinliği, hava basıncı, pusula veya saat/tarih gibi önemli verileri hızla doğrulayabilirsiniz.

Bağımsız ışık modları:

Her türlü ışık koşulunda üstün kaliteli sonuçlar elde edin: Gece Manzarası modunda düşük ISO düzeyinde bile keskin fotoğraflar çekebilir, Gece Portresi modunda göz alıcı ayrıntılara sahip gece sahneleri ve iç mekan portreleri çekebilir, Arka Plan Aydınlatmalı Sahne modunda, Otomatik HDR’ın da katkısıyla etkileyici ton ayrıntısına sahip resimler elde edebilirsiniz.

Yüksek hızlı sürekli çekim:

Nikon Coolpix AW120 ile 8 fps hızında 6’ya kadar çekim yapabileceğiniz sürekli çekim moduyla hızlı hareket eden nesnelerin her hareketini yakalayın.

Kolay Panorama 360°/180°:

Çarpıcı manzaralara hak ettikleri değeri vermek için dikey olarak eğerek veya yatay olarak kaydırarak dinamik panoramalar oluşturun.

Hareket Kontrol:

Fotoğraf makinesinin yan tarafındaki bağımsız bir düğmeyle özelliklere erişmenizi mümkün kılarak su altındayken veya eldiven takarken bile cihazı kolayca kullanabilmenizi sağlar. Haritalar arasında gezinmek için fotoğraf makinesini yatırmanız yeterlidir.

Hızlı USB şarjı:

Yüksek hızlı USB şarj olanağı sayesinde fotoğraf makinenizle aksiyona her an hazır olun. Üstelik, fotoğraf makineniz şarj olurken bile izleme veya çekim yapabilirsiniz.

Sualtı modu:

Nikon Coolpix AW120 su altı sahnelerini tam olarak gördüğünüz gibi yakalamanızı kolaylaştırmak için beyaz dengesi ayarını otomatik olarak ayarlar.

EXPEED C2:

Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanımın yanı sıra yüksek duyarlılığa sahip performans ve optimum resim kalitesi mümkündür.

Nikon-coolpixaw120
Nikon Image Space:

Özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz olan Nikon Image Space ile tüm Nikon kullanıcıları 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanın keyfini çıkarabilir. Daha fazla bilgi edinmek için bkz.

Detaylı bilgi ve renk seçenekleri için
http://www.nikon.com.tr/tr_TR/product/digital-cameras/coolpix/all-weather/coolpix-aw120

Bir önceki DSLR Fotoğraf Makinası Simulatörü başlıklı makalemizde camera-sim, dslr-fotograf-makinasi-simulatoru ve dslrsimulator hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı Kategorileri
Teknoloji

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir