Eyl 18, 2013
485 Views
0 0

Samsung Galaxy S4 Zoom

Yazan


Aslında S4 Zoom, Galaxy S4 Mini’nin arkasına, Galaxy Camera’daki 16 Megapiksel çözünürlüğünde ve 10x optik zoom destekleyen lensi yerleştirilmiş alternatif  bir cihaz

Galaxy-S4-Zoom

Bazıları diğer akıllı telefonlara göre kaba ve daha ağır bulabilir fakat S4 Zoom standart bir akıllı telefon arayanlara uygun bir cihaz değil, daha çok fotoğraf veya instagram tarzı fotoğraf paylaşım uygulaması sevenlerin yanlarında ikinci bir fotoğraf makinası yada Slr Profosyonel fotoğraf makinası taşımalarını gerektirmeyecek bir cihaz diyebiliriz.

Ayrıca S4 Zoom ile birçok Kompakt  fotoğraf makinasınde olmayan bir özellik ise bir SLR Profosyonel fotoğraf makinasındaki gibi manuel Diafram ağırlıklı gibi çekim modları, Akıllı telefonlarda olmayan bir özelliğide konuşma anında  fotoğraf çekip paylaşım yapabilmekte, Fotoğraf çekerken Lens üzerindeki zoom halkası yardımı ile daha rahat zoom yapabilirsiniz.

Boyutları ve özellikleriyle bir telefonun ötesine geçmeyi başaran Galaxy S4 Zoom, tam tamına 15.4 mm kalınlığa sahip. Boyutlarına ve kalınlığına göre hafif denilebilecek bir cihaz olan S4 Zoom, 208 gram ağırlığında.

Donanım özellikleri Galaxy S4 Mini’ye benzer görünsede neden S4 Mini Zoom değilde S4 Zoom dendiğini işlemci ve ram hızından anlayabiliyoruz dış görünüşte Mini fakat donanım S4 ile aynı özelliklere sahip
Galaxy S4 Zoom, Mini modeindeki gibi 4.3 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana sahip. 960 x 540 piksel çözünürlüğündeki bu ekran, PenTile tabanlı dizilime sahip.
Gelişmiş kamera özellikleri
Samsung Galaxy S4 Zoom, 1.5 Megapiksel ön kameraya sahip. Esas önemli özelliği tabiki de ön kamerası değil.
Galaxy Camera’daki kamera modülünü alan S4 Zoom, 16 Megapiksel çözünürlüğüne ve 10X optik zooma sahip 24mm lense sahip.
16:9 Widescreen modunda 12 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen S4 Zoom, 10X optik zoomla beraber toplam olarak 21X optik zoom yapabiliyor. 26 farklı kamera modunun bulunduğu cihaz, çekilen fotoğraflara doğrudan müdahale imkanı da sunuyor.
Video konusunda da iddialı olan S4 Zoom, 1080p çözünürlüğünde 30 FPS video kaydı yapabilirken; 720p çözünürlüğünde 60 FPS hızında video kaydı gerçekleşebiliyor.
Xenon flaşa yer verilen Galaxy S4 Zoom, ayrıca netleme ışığı ve deklanşör tuşuna da sahip.

 

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı etikeletleri
· ·
Yazı Kategorileri
Teknoloji

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir