Mar 12, 2019
24 Views
0 0

Uşağın Doğa Harikası Taşyaran Vadisi

Yazan

Taşyaran vadisi bir çok doğal ve tarihi değerlerin ev sahibi Uşak ilimizin İzmir yolunun neredeyse üzerinde yer alan gizli güzelliklerinden biri.

Uşak ziyaretlerimde daha önce Clandıras köprüsünü ve Ulubey kanyonunu Cam teras yeni yapıldığı yıllarda gezmiş ve fotoğraflarını çekmiştim.

Amacım tekrar clandıras köprüsünü çekmek ve hızlıca gün batımını İzmir kordonda yapmaktı fakat yolda gördüğümüz bir kahverengi tabelayı Google gösellerde aratınca mutlaka gitmeliyiz dedik.

Uşak-İzmir yolundan sadece 8km içerde bulunan vadiye gitmeden aşağıda fotoğrafını göreceğiniz, Çataltepe köprüsünü ziyaret etmeyi unutmayın .

Çataltepe uşak

Çataltepe Kö

İmren deresinin Gediz nehrine akarken yüz veya binlerce yıllar arasında oluşturduğu bu doğal güzelliğe insan bakmaya doyamıyor gerçekten

Yaklaşık 150 metre derinliğinde ve 100 metre uzunluğundaki kanyon içerisinde gezintiyi kolaylaştırmak için belediye tarafından doğal yapıya zarar vermeden yürüyüş yolları yapılmış rahatlıkla gezip fotoğrafta çekebiliyorsunuz.

İnerken gayet kolay fakat çıkışta dik yokuş biraz zorlayabilir dinlenerek katlardan duraklayarak çıkabilirsiniz.

Taşyaran uşak

Uşak Taşyaran vadisi

Vadinin üstten en alt kısmına kadar video çekimi çekim mecburen güneşin tam tepede olduğu saatlerde çekildiği için çok net olmadı

 

Vadiye daha rahat ulaşmak için aşağıdaki google haritasından tarif alabilirsiniz.

Bir önceki Diyarbakır Surları Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Diyarbakır surları, Diyarbakır Surları Gezi Rehberi ve Diyarbakır surları hakkında bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 1 Puan: 5]
Yazı etikeletleri
·
Yazı Kategorileri
Foto-Gezi

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir