Kas 29, 2013
6793 Views
0 0

Yalova Teşvikiye Çifte Şelale

Yazan

Yalova ‘ya 29 km uzaklıktaki Çifte Şelaleye muhteşem manzaralı  Yalova kent ormanı içinden geçerek ulaşılabilirsiniz.

Yalova teşvikiye şelalesi

Çifte şelale Yalova ve çevresi gerçekten görülmeye değer yerlerden, yaklaşık 2 km rahat patika yürüyüş yolunda, asma köprü ve seyir teraslarından geçerek şelalelere ulaşabilirsiniz.

Yalova-cifteselale5

Şelale ye giden patika yol birbirinden güzel manzaralarla dolu,

Yalova çifte şelale nasıl gidilir ?

Çifte Şelale hem İstanbul ‘a hemde Bursa ‘ya oldukça yakın ( Yaklaşık 2 saat ) Yalova içinden Çınarcık ‘a doğru devam edip Çınarcık ‘ı geçince Teşvikiye istikametine dönün Teşvikiye köyünüde geçtikten 3-4 km sonra Çifte Şelale ve Erikli yaylası tabelalarını göreceksiniz.

Google maps linki : https://maps.google.com/maps?q=40.588966,29.027163

Navigasyon kullanacaklar için koordinatlar : 40.588966,29.027163

Çınarcık teşvikiye şelalesi 2 km önceki mesire yerinde yaz mevsiminde büfe çalışmakta burada su ve tuvaletler mevcut arabanızı burada bırakabilirsiniz sonraki 2km lik rahat bir yürüyüş patikasının nefis manzarası su sesleriyle nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yalova-cifteselale6

Asma köprü

Yine patika yoldaki asma köprü gerçekten güzel bir çalışma olmuş,

Yalova-cifteselale2

Asma Köprünün yandan görünümü

Yalova-cifteselale4

Alt Şelale

Alt ve Üst şelale olmak üzere iki şelale iki ayrı güzellikte alt şelale Fotoğraf çekimi açısından daha zorlu olsada şelale nin neredeyse üzerine yapılmış seyir terası gayet rahat çekim yapmanızı sağlıyor.

Yalova-cifteselale3

Üst Şelale

Üst şelale içinde yine suyun üzerine yapılmış ahşap balkon ve seyirlikler gezintiyi ve çekimi kolaylaştırıyor, suyun debisi yaz aylarında bile fazla düşmüyor kışın ise oldukça yoğun suda çekim yapmak zorlaşıyor.

Yalova şelale çekimi açısından en iyilerinden diyebilirim vaktiniz varsa Su düştü şelalesinide ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca biz çıkamadık ama şelale yoluna girmeden Çifte şelaleler dipsiz göl mekanınıda ziyaret edebilirsiniz.

Yalova-cifteselale1

Asma köprüden sonraki dinlenme yeri ve çocuk parkı

Bütün Şelale lerde olduğu gibi yanımıza her mevsim kalın giysilerimizi, Tripod ve Polarize ve Uzun pozlama için Nd filtrelerimizi alalım, ve bastığımız yerlere özellikle su üzerindeki kayalara dikkat edelim.

Yalova çifte şelale kamp alanı olarakta uygun bir çok kişinin çadırlarıyla konakladığını gördük dilerseniz kamp yapmak için alanları mevcut

Fotoğraflar : http://web.stagram.com/n/misra78/

Bir önceki Muğla Akyaka Cennetten bir köşe başlıklı makalemizde akyaka, marmaris akyaka ve muğla akyaka hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Puanı
[Toplam: 0 Puan: 0]
Yazı Kategorileri
Foto-Gezi

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir